O projekte

Lopkár.sk je jedinečný projekt, ktorý slúži ako databáza kradnutých a stratených telefónov alebo tabletov na území Slovenskej Republiky. Databáza je plnená nami, obyčajnými ľuďmi, ktorí prišli o svoje zariadnie krádežou alebo stratou. Princíp databázy je v ZAREGISTROVANÍ telefónu, ktorý bol ukradnutý alebo vo VYHĽADÁVANÍ, či zariadenie, ktoré sa chystáte kúpiť, nepatrí niekomu inému. V oboch prípadoch je potrebné zadať na stránke IMEI číslo kradnutého alebo hľadaného telefónu, s ktorými databáza Lopkár.sk pracuje. Využiť ju môžu všetci, ktorí si pri kúpe zariadenia chcú overiť, či telefón alebo tablet nie je kradnutý alebo hľadaný, čiže napríklad: mobilshopy, záložne a pod.
Projekt vznikol s cieľom obmedziť kupovanie kradnutých telefónov a tým zabrániť zbytočným problémom či „naťahovačkám“ a chrániť naše peniaze.
Žiaľ, v dnešnej dobe ani krabica a záručný list nie sú zárukou, že telefón má „čistý“ pôvod a teda databáza slúži aj tým, čo uprednostnia kúpu telefónu či tabletu pomocou inzercie.
Je určite naivné myslieť si, že založením takejto databázy krádeže klesnú, skôr ide o pokus eliminovať tento druh „športu“ a aspoň malým úsilým pomocť k vráteniu zariadení jeho majiteľom.
Je len na nás ako rýchlo sa bude databáza plniť a tým šíriť dobrý úmysel tohoto projektu. Preto vám všetkým vopred ďakujeme za každé zdieľania, Like, Koment, či iný druh podpory, ktorými sa databáza dostáva do povedomia a získava si dôležitú dôveryhodnosť.